Firma w Internecie, czyli przewaga konkurencyjna na porcie 80

Wersja do druku Poleć znajomemu

Uruchomienie strony internetowej nie daje przewagi konkurencyjnej! Aby uzyskać przewagę konkurencyjną, musimy działać skuteczniej i bardziej innowacyjnie. Zastosowanie nowoczesnej technologii, ze względu na jej powszechną dostępność, nie daje przewagi - niezbędne są innowacyjne pomysły, odwaga i chęć wprowadzania zmian do realizowanego modelu biznesowego.

Większość firm (wszystkie, którym zależy na tzw. sukcesie rynkowym) posiada strony internetowe, zatem samo posiadanie witryny firmowej nie jest wyjątkowe. Nieubłagane reguły konkurencyjności wymagają podejmowania odważnych kroków i wprowadzania innowacji.

ib.server.cms.crm.ss.gifW takim razie, jak osiągnąć przewagę konkurencyjną dzięki rozwiązaniom internetowym? Aby pozostać konkurencyjnym, trzeba nieustannie optymalizować model biznesowy i wprowadzać innowacje marketingu i innowacje systemu zarządzania. Wszystko zależy od charakteru biznesu (zobacz: Najbardziej innowacyjne firmy oraz Firma internetowa).

Moduły systemu InfoBiz Server, to gotowe rozwiązania cząstkowe - „biznesowe klocki” - pozwalające na zwiększenie efektywności pracy, podniesienie jakości obsługi klientów, skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek czy wyeliminowanie błędów proceduralnych wewnątrz organizacji. System pozwala na rozwój firmy w Internecie.

Moduły InfoBiz Server łączą funkcjonalność systemów CMS, CRM, eCommerce, marketingu internetowego i zarządzania projektami tworząc zintegrowane środowisko biznesowe - system firmy internetowej.
Wdrożenie systemu InfoBiz Server może być realizowane etapami. Moduły systemu mogą być kolejno uruchamiane zależnie od potrzeb, kierunku wprowadzanych zmian i chęci osiągnięcia przewagi konkurencyjnej w wybranym obszarze i w określonym czasie. Na przykład – uruchomienie łańcucha dostaw może być zrealizowane w drugim kroku, już po zbudowaniu bazy produktów i klientów. Zautomatyzowanie systemu zaopatrzenia ma sens dopiero wtedy, gdy ilość zamówień uzasadnia dalsze automatyzowanie procesów biznesowych.

InfoBiz Server pozwala na przeniesienie wielu obszarów nowoczesnej organizacji do Internetu. Moduły systemu InfoBiz Server mogą funkcjonować w dowolnej konfiguracji. Odpowiednie kombinacje biznesowych klocków dostosowują się do specyfiki modelu biznesowego i pozwalają na osiąganie przewagi konkurencyjnej.

Zintegrowane środowisko biznesowe - system firmy internetowej InfoBiz tworzą m.in.:

Zależnie od zastosowanych modułów i realizowanego modelu biznesowego, wdrożenie InfoBiz Server powoduje powstanie korzyści biznesowych:

Innowacyjne rozwiązania internetowe są partnerem strategicznym biznesu. Zaistnienie realnych korzyści biznesowych uzależnione jest jednak od kreatywności i od chęci wprowadzania zmian do modelu biznesu.

Przeczytaj opis przypadku: Innowacyjne zmiany organizacyjne w Wydawnictwie Czelej

Zobacz dostępne moduły systemu InfoBiz Server.

ulotka systemu InfoBiz Server - format pdf, wielkość 31 kb

firma w Internecie

do góry