Innowacyjne firmy i ich innowacyjne modele biznesowe

Wersja do druku Poleć znajomemu

Innowacje odzwierciedlają naturę (strategie i modele biznesowe) wielu firm. Wybraliśmy kilka przykładów innowacyjnych firm, które są dla nas wzorem do naśladowania. Firmy te budzą szacunek i z pewnością możemy od nich uczyć się tego, czego nikt nie zapisał w podręcznikach akademickich.

  1. Google - www.google.com - niekwestionowany lider innowacyjności. Google wszystko co robi, robi inaczej. Wszystkie produkty Google są wartościowe dla użytkowników i są zaskakująco praktyczne. Są innowacyjne.
  2. Specialized - www.innovate-or-die.com - producent rowerów, którego produkty są inne. Są niepowtarzalne. I wciąż są lepsze.
  3. Apple - www.apple.com - ipod, iphone, itunes - ta firma idzie za ciosem i za każdym razem zaskakuje świeżością pomysłów!
  4. SONY - www.sony.com - walkman, play station - firma "moloch", nikt nie oczekuje od niej innowacyjności, pomimo to - szacunek! Sony jest zdolne do innowacji. To jest mądra firma.
  5. Samsung - www.samsung.com - jeżeli coś jest wyprodukowane przez firmę Samsung, to z pewnością jest nowoczesne. Dlaczego? Bo Samsung nie naśladuje nikogo!
  6. NOKIA - www.nokia.com - NOKIA - connecting people. Coś w tym jest. Nokia robi całkiem dobre telefony. Faktycznie, nie wiele firm potrafi konkurować z tą firmą.
  7. 3M - www.3m.com - 3M - "The Spirit of Innovation". Firma oferuje materiały odblaskowe, żółte karteczki do przyklejania na ekranach monitorów - 3M istnieje dzięki temu, że wprowadza na rynek nowe, innowacyjne produkty.


Czytaj dalej: Firma w Internecie, czyli przewaga konkurencyjna na porcie 80

do góry