Firma internetowa w praktyce :. powered by InfoBiz Server

Wersja do druku Poleć znajomemu

Nowoczesna organizacja, niezależnie czy działa jako organizacja non-profit, czy jako firma komercyjna, podlega tym samym regułom konkurencyjności. W każdym wypadku dostęp do wiedzy, jakość kontaktów z klientami i szybkość reagowania na zmiany otoczenia pozwalają pracować wydajniej i efektywniej. Zarządzanie wiedzą, edycja witryny internetowej i prowadzenie sklepu internetowego może być zrealizowane na wiele sposobów.

Co to znaczy firma internetowa? Czy wystarczy, że firma posiada witrynę internetową i kilka skrzynek poczty elektronicznej? To byłoby za proste...

Decydując się na przeniesienie naszego modelu biznesowego do internetu, podjęliśmy świadomą decyzję o przeniesieniu bazy produktów i usług do jednego systemu, który w kontrolowanym zakresie udostępniliśmy naszym klientom i współpracownikom. Budując firmę internetową, skorzystaliśmy z systemu InfoBiz Server, który tworzy zintegrowane środowisko biznesowe - system firmy internetowej.

ebook co sprzedawac w internecieebook (pdf) Co i jak sprzedawać w internecie?
ebook (pdf) - 101 pomysłów na własną firmę

Na początku zadaliśmy sobie pytanie o perspektywy rozwoju. Określenie zakresu działalności naszej organizacji w perspektywie 5 lat nie było łatwe. Nie ograniczaliśmy się jednak do rozwiązań, które miały zaspokoić wyłącznie nasze aktualne potrzeby. Przeanalizowaliśmy kierunki rozwoju rynku i możliwości dostosowania się do nadchodzących trendów. Z wykorzystaniem "biznesowych klocków", którymi są moduły InfoBiz Server, rozwinęliśmy działalność firmy w internecie.

Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie innowacyjnych metod zarządzania. Zatrudniamy pracowników zdalnie w modelu telepracy. Czynnikiem warunkującym powodzenie, okazał się także innowacyjny marketing.

Podobnie jak inne firmy internetowe, zamiast budować hale magazynowe, zbudowaliśmy bazę produktów dostępnych dla nas w możliwie krótkim czasie. Nowoczesna dystrybucja, a zwłaszcza dystrybucja internetowa, jest możliwa pod warunkiem dobrze określonych zasad współpracy z producentami i firmami logistycznymi. Wdrożenie sklepu internetowego rozpoczęliśmy od zbudowania katalogu produktów, które mogliśmy dostarczać szybko i w cenach atrakcyjnych dla naszych klientów.

Utrzymanie dużej bazy produktów (w naszym przypadku kilka tysięcy pozycji), wymaga dużego nakładu pracy, a tym samym generuje spore koszty firmy internetowej. Konieczność ograniczenie kosztów utrzymania aktualnej bazy cenowej zachęciła nas do skorzystania z modułu Cenniki systemu InfoBiz Server. Mechanizm hurtowej wymiany bazy cen nie tylko ułatwił naszą pracę, ale także umożliwił dalsze rozszerzenie asortymentu.

Kolejnym krokiem w stronę firmy internetowej, była promocja firmy i produktów w internecie. Przy tak dużej bazie produktów, jaką aktualnie utrzymujemy, konieczne okazało się uruchomienie mechanizmów automatycznego pozycjonowania. Uruchomienie modułu SEO SYSTEM pozwoliło na samodzielną i niezwykle efektywną promocję całej bazy produktów w wyszukiwarkach internetowych.

firma internetowa promocja Zrozumienie działania naszej witryny i zachowania klientów nie było możliwe, bez systemu monitorowania pracy serwisu. System statystyk pokazał nam faktyczny sposób myślenia naszych klientów. Informacje o tym, jak myślą nasi klienci, okazała się kluczowa do dalszego rozwoju naszej firmy internetowej. To wcale nie jest puste hasło, że "realizujemy potrzeby naszych klientów" - my faktycznie oferujemy gotowe rozwiązania technologiczne i gotowe narzędzia biznesowe w tym zakresie, gdzie nasi klienci szukają pomocy.

Utrzymanie klienta i jego bieżąca obsługa jest z naszego punktu widzenia ważniejsza, niż pogoń za nowymi klientami. Chcąc jak najlepiej służyć naszym Klientom, oferujemy internetowe mechanizmy obsługi klienta - rozsyłanie newslettera, kanały RSS (wykorzystywane np. jako wsparcie techniczne), możliwość składania zapytań bezpośrednio przez przeglądarkę internetową oraz inne udogodnienia CRM.

Uruchomienie sklepu internetowego jest oczywistym krokiem dla każdej firmy internetowej. System zamówień online jest ściśle zintegrowany z katalogiem produktów. Dalsza realizacja zamówień ze sklepu internetowego koordynowana jest przez nas poprzez system zarządzania projektami.

Wykorzystywany przez nas system InfoBiz Server pozwala na uruchomienie i efektywne prowadzenie firmy internetowej relizującej różne modele biznesowe.

Porozmawiaj z nami na temat rozwoju firmy w Internecie - wypełnij formularz - chętnie do Ciebie oddzwonimy!


Zobacz także: wdrożenie systemu InfoBiz Server dla firmy Prószyński i Spółka SA

do góry