Zarządzanie przez projekty :. powered by InfoBiz Server

Wersja do druku Poleć znajomemu

W ramach platformy dystrybucyjnej TECHNOLOGIE-BUDOWLANE.COM wdrożyliśmy system zarządzania projektami ponad rok temu. Przez ten okres zrealizowaliśmy ponad 700 projektów, każdy z nich średnio składał się z 11 zadań - system odciążył nas od pamiętania o 7700 obowiązkach. O każdym zadaniu byliśmy informowani precyzyjnie i dokładnie na czas. Z perspektywy tego roku - to naprawdę duża ulga, gdy można sobie pozwolić na odciążenie pamięci od banalnych rzeczy, które powtarzają się cyklicznie, przy okazji każdego projektu.

Zarządzanie przez projekty zrealizowaliśmy w oparciu o moduły systemu zarządzania projektami InfoBiz Server. Większość obszarów firmy przenieśliśmy do Internetu. Wykorzystaliśmy całą dostępną funkcjonalność: automatyczne informowanie współpracowników o wykonaniu naszych zadań i tworzenie nowych zadań dla współpracowników, zgodnie z harmonogramami realizowanych projektów. Równolegle realizujemy różne projekty (usługowe, handlowe i badawczo - rozwojowe). InfoBiz Server może obsługiwać także inne modele biznesowe.

Skuteczność modelu biznesowego STRUCTUM realizowanego w ramach platformy WWW.TECHNOLOGIE-BUDOWLANE.COM uzależniony jest od ilości gości witryny internetowej. Narzędzia marketingu internetowego zintegrowane w ramach InfoBiz Server pozwoliły na osiągnięcie dynamiki wzrostu sprzedaży na poziomie 300% w skali roku i osiągnięcie przewagi konkurencyjnej. Poniżej - raport zwiększenia oglądalności witryny internetowej.

dynamika sprzedaży i rozwój witryny internetowej
System zarządzania sparametryzowaliśmy poprzez stworzenie tylu szablonów projektów, ile rodzajów modeli biznesowych faktycznie realizujemy. Dzięki temu, uruchomienie nowego projektu (np. złożonej dostawy handlowej) trwa tyle co 3 kliknięcia myszą. Największym ułatwieniem jest to, że system gwarantuje nam kontrolę wykonania wszystkich niezbędnych kroków projektu. Jesteśmy przekonani, że aktualną przewagę konkurencyjną osiągnęliśmy dzięki wprowadzeniu innowacyjnych metod zarządzania.

Przeczytaj case: Innowacyjne zmiany organizacyjne w Wydawnictwie Czelej

Czytaj także: Firma internetowa w praktyce

Wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania wiedzą na bazie InfoBiz Server okazało się dobrym wyborem. System InfoBiz Server pozwolił na podział komptencji w zakresie aktualizowania różnych obszarów witryny internetowej pomiędzy pracownikami odpowiednich działów i pozwolił na podniesienie porządku organizacyjnego.
Aleksander Szpecht, Dyrektor Centrum Kultury


InfoBiz Server to dobry wybór w zakresie budowy dużych systemów zarządzania wiedzą. Modułowa budowa tego systemu pozwala na szybkie wdrożenie potrzebnej funkcjonalności. Polecamy Structum Sp. z o.o. jako sprawdzonego partnera w dziedzinie technologii internetowych.
Krzysztof Puch, Dyrektor ds Informatyzacji UMCS

do góry