Strona internetowa, czy warto inwestować?

Wersja do druku Poleć znajomemu

Kiedy koszt strony internetowej jest uzasadnioną inwestycją? Jakie są korzyści z posiadania strony internetowej? Z perspektywy czasu odpowiedzi są proste, zwłaszcza, że niektóre efekty uruchomienia strony internetowej (wzrost sprzedaży, rozpoznawalność marki, geograficzne rozszerzenie rynku, etc) mogą być precyzyjnie określone.

Koszt strony internetowej
uruchomione w systemie InfoBiz Server zależy od tego, które moduły systemu zostaną uruchomione. Podstawowa wersja systemu dostępna jest bezpłatnie. Dzięki możliwości uruchamiania wyłącznie potrzebnej funkcjonalności, koszt uruchomienia witryny, to inwestycja, która buduje Twój biznes. Kolejne moduły systemu InfoBiz Server możesz uruchamiać w dowolnym momencie - wtedy, gdy zadecydujesz o poszerzeniu zakresu działalności internetowej, zależnie od realizowanego przez Ciebie modelu biznesowego.

zobacz: ile kosztuje sklep a ile strona internetowa - SZYBKA WYCENA

Koszt uruchomienia portalu miasta Lublin nie przekroczył 21 tysięcy złotych. W lipcu 2009 wartość portalu została oszacowana na 586 tysięcy złotych.


Zanim wydasz pierwszą złotówkę na stronę internetową, odpowiedz sobie na pytanie, co chcesz osiągnąć?
(zobacz BRIEF EMARKETINGOWY) plik do pobrania: » Brief.Emarketingowy.InfoBiz.pdf

Biurko, telefon i komputer z dostępem do Internetu, to pierwsze potrzeby każdej firmy, nie tylko firmy internetowej. Większość z nas szukając czegokolwiek, zagląda najpierw na stronę Google. Potem... oglądamy znalezioną stronę internetową z interesującą nas informacją... i telefonujemy, chcąc przyspieszyć sprawę. Analogicznie może wyglądać sposób pozyskania Twoich klientów. Twoi klienci także mogą trafiać do Ciebie przez stronę internetową.

ściągnij ebook (pdf)
Co i jak sprzedawać w internecie?


Ile kosztuje przygotowanie i uruchomienie strony internetowej?

Kosztorys uruchomienia strony internetowej obejmuje rejestrację domeny, przygotowanie profesjonalnego projektu strony, oraz uruchomienie odpowiedniej funkcjonalności strony internetowej (CMS, sklep internetowy, automatyczne pozycjonowanie, formularze kontaktowe, etc).

Podsumowanie kosztów uruchomienia strony internetowej:

  • Rejestracja domeny internetowej – 15 – 80 zł rocznie
    domena internetowa, to nasza unikalna nazwa w internecie - coś podobnego do numeru rejestracyjnego samochodu.
  • Uruchomienie strony internetowej – od 500 zł jednorazowo. Górnej granicy nie ma, ponieważ wszystko zależy od oczekiwanej przez Ciebie funkcjonalności strony internetowej. Ceny stron internetowych kształtują się od wspomnianych 500 zł w górę - sprawdź cennik stron internetowych. Za 500 zł otrzymasz wyłącznie podstawową funkcjonalność strony internetowej uruchomionej na oprogramowaniu na licencji freeware. Funkcjonalność strony internetowej oznacza możliwości, jakie będzie miała witryna internetowa. Od nowoczesnej witryny oczekuje się możliwości samodzielnego edytowania treści witryny, możliwości wgrywania obrazków, itd. Wszystko zależy od celów, jakie ma osiągnąć przygotowana strona internetowa (zobacz: BRIEF EMARKETINGOWY).
  • Przygotowanie projektu graficznego – od 600 zł do 3000 zł jednorazowo - ten relatywnie duży koszt uzależniony jest od Twoich wymagań i od złożoności projektu. Koszt projektu strony internetowej określa agencja reklamowa lub grafik na podstawie Twoich oczekiwań
    (zobacz: BRIEF KREATYWNY) plik do pobrania: » Brief.Kreatywny.InfoBiz.pdf
  • Utrzymanie strony internetowej (tzw. hosting) – od 99 zł do 1000 zł rocznie - cena zależy od potrzebnego rozmiaru skrzynek pocztowych i innych parametrów technicznych. Typowy koszt - 300 zł rocznie.


Całkowity koszt uruchomienia strony internetowej (TCO strony internetowej) za 1 rok kształtuje się na poziomie od 500 do 5000 zł rocznie. Wszystko zależy od tego, jaką funkcjonalność ma mieć Twoja strona internetowa. Przeczytaj jak wyglądało uruchomienie portalu Urzędu Miasta Lublin.


zobacz: ile kosztuje strona internetowa - SZYBKA WYCENA


Czytaj dalej: Jak uruchomić stronę internetową tanio i skutecznie?

 

Od momentu uruchomienia pierwszego sklepu internetowego minęło już ponad 7 lat. Cały czas odnotowujemy wysoką dynamikę sprzedaży internetowej. Wzrost sprzedaży rzędu 80% rocznie już nas nie dziwi, chociaż przez pierwsze cztery lata nie przewidywaliśmy, że taka dynamika sprzedaży utrzyma się dłużej. W tym momencie inwestowanie w rozwój technologii internetowych jest dla nas czymś oczywistym a współpraca z firmą Structum Sp. z o.o. okazała się z perspektywy siedmiu lat dobrym wyborem – mówi Tomasz Celejowski, Prezes Florexpol.


Zapytaj o wycenę strony internetowej.

do góry