Portal samorządowy Starostwa Powiatowego w Świdniku - wdrożenie systemu InfoBiz Server

Wersja do druku Poleć znajomemu
02.11.2012, 14:57

Portal samorządowy Starostwa Powiatowego w Świdniku powstał w grudniu 2007 roku. Kolejny raz, system InfoBiz Server pozwolił na ograniczenie czasu uruchomienia portalu do minimum i pozwolił na skoncentrowanie uwagi na realnych potrzebach przyszłych użytkowników. Wdrożenie miało na celu osiągnięcie największych korzyści z uruchamianych narzędzi marketingu internetowego.

portal samorządowy Starostwa Powiatowego w Świdniku

Uruchomienie portalu samorządowego pozwoliło pracownikom Starostwa Powiatowego jeszcze raz zadać sobie pytanie, jakie informacje mogą być przydatne dla mieszkańców regionu i w jaki sposób Starostwo może być aktywnym uczestnikiem i koordynatorem rozwoju regionu. Korzystając z systemu CMS, RSSów i newslettera, Starostwo Powiatowe w Świdniku publikuje informacje istotne dla lokalnej społeczności.

Współpraca ze Structum przynosi obydwu stronom wymierne korzyści. Dzięki niej w 2007 roku powstał portal samorządowy Starostwa Powiatowego w Świdniku. System InfoBiz Server pozwolił na ograniczenie czasu uruchomienia portalu do minimum i uwzględnił realne potrzeby administracji samorządowej i mieszkańców lokalnej społeczności. Wdrożenie miało na celu osiągnięcie największych korzyści z uruchomionych narzędzi marketingu internetowego. Korzystając z systemu CMS, RSS'ów i newslettera, kierowany przeze mnie urząd publikuje informacje istotne dla lokalnej społeczności.
Starosta Powiatu Świdnickiego, Mirosław Król

W ramach wdrożenia portalu samorządowego uruchomiliśmy moduły, które pozwoliły Starostwu w Świdniku na osiągnięcie założonych celów wdrożenia portalu:

Uruchomiony portal samorządowy pozwala na samodzielne zarządzanie portalem internetowym i na korzystanie z szeregu narzędzi marketingu internetowego. System InfoBiz Server pozwala na tworzenie nowych bloków treści. Elastyczny system nawigacji witryny internetowej umożliwia dodawanie kolejnych linków, a generator formularzy, pozwala na budowanie kolejnych formularzy internetowych (np. publikowanie wniosków elektronicznych) już przez pracowników Starostwa Powiatowego w Świdniku.

Gotowy portal samorządowy tworzony przez Starostwo Powiatowe w Świdniku jest dobrym przykładem wykorzystania zaawansowanych technologii informatycznych przez instytucję samorządową do realizowania strategii społeczeństwa informacyjnego.

Powiatowy portal samorządowy Starostwa Powiatowego w Świdniku: http://www.starostwo.swidnik.pl

do góry