Jak uruchomić sklep internetowy :. powered by InfoBiz Server

Wersja do druku Poleć znajomemu

Uruchomienie sklepu internetowego może być kosztownym eksperymentem, ale może być także powtórzeniem sprawdzonej ścieżki, którą przeszli już ci, co odnieśli sukces w handlu internetowym. Zacznij od końca - przeczytaj w jaki sposób firma Florexpol osiągnęła obecną pozycję potentata sprzedaży internetowej w branży ogrodniczej.

Współczesne narzędzia handlu elektronicznego pozwalają na publikowanie katalogu produktów, obsługę bazy klientów, mechanizm składania zamówień. Zaawansowane systemy ecommerce pozwalają na obsługę płatności online, udzielanie rabatów dla wybranych grup klientów oraz prowadzenie elastycznej działalności marketingowej. Uruchomienie sklepu internetowego może być elementem strategii przeniesienia działalności firmy do internetu.

ebook co sprzedawac w internecieebook (pdf) - Co i jak sprzedawać w internecie?


System sklepu internetowego
, to specjalny rodzaj witryny internetowej, która posiada funkcjonalność pozwalającą na publikowanie katalogu produktów, obsługę bazy klientów oraz składanie zamówień.

Uruchomienie sklepu internetowego przebiega w kilku krokach:

  1. Podpisanie umowy licencyjnej oraz umowy na uruchomienie systemu InfoBiz Server. Do każdej umowy załączamy specyfikację funkcjonalności serwisu opracowaną współnie ze Zleceniodawcą.
  2. Instalacja systemu InfoBiz Server
  3. Wybór układu graficznego witryny. Wygląd sklepu internetowego jest niezależny od treści i funkcjonalności sklepu internetowego. Wygląd graficzny może być zmieniany w dowolnym momencie życia serwisu.
  4. Określenie odpowiedniej funkcjonalności sklepu internetowego ogranicza się do uruchomienia odpowiednich modułu systemu InfoBiz Server.
  5. Określenie układu nawigacji sklepu internetowego. Moduł MENU systemu InfoBiz Server pozwala na elastyczne tworzenie menu umożliwającego dostęp do udostępnianych informacji.
  6. Edycja tekstów i edycja katalogu produków. Ta część pracy jest faktycznie związana z codzienną działalnością każdej organizacji. Dowolne z gromadzonych informacji mogą być udostępnione jako witryna publiczna.
  7. Promocja sklepu internetowego w sieci - samodzielnie poprzez automatyczne pozycjonowanie, albo z pomocą firmy zewnętrznej poprzez outsourcing marketingu.

W każdym momencie możesz edytować witrynę publiczną oraz zmieniać jej wygląd.

InfoBiz Server posiada wbudowany edytor stron internetowych i edytor graficzny. Edycja katalogu produktówjest możliwa bez konieczności posiadania wykwalifikowanej wiedzy i bez konieczności posiadania specjalistycznego oprogramowania. A co najważniejsze, możesz edytować własną stronę internetową w dowolnym momencie, z każdego miejsca na świecie - np. z kawiarenki internetowej.

Od momentu uruchomienia pierwszego sklepu internetowego minęło już ponad 7 lat. Cały czas odnotowujemy wysoką dynamikę sprzedaży internetowej. Wzrost sprzedaży rzędu 80% rocznie już nas nie dziwi, chociaż przez pierwsze cztery lata nie przewidywaliśmy, że taka dynamika sprzedaży utrzyma się dłużej. W tym momencie inwestowanie w rozwój technologii internetowych jest dla nas czymś oczywistym a współpraca z firmą Structum Sp. z o.o. okazała się z perspektywy siedmiu lat dobrym wyborem – mówi Tomasz Celejowski, Prezes Florexpol.

Wdrożenie sklepu internetowego to z pewnością dobra inwestycja w rozwój firmy internetowej.

Czytaj dalej: Rozwój firmy internetowej.

Skorzystaj z promocji i kup gotowy sklep internetowy!

Zobacz także: Skuteczny marketing internetowy oraz Jak skutecznie sprzedawać.

do góry