Florexpol - 7 lat wzrostu sprzedaży, czyli polska historia sukcesu

Wersja do druku Poleć znajomemu
02.11.2012, 14:53

Od momentu uruchomienia pierwszego sklepu internetowego minęło już ponad 7 lat. Cały czas odnotowujemy wysoką dynamikę sprzedaży internetowej. Wzrost sprzedaży rzędu 80% rocznie już nas nie dziwi, chociaż przez pierwsze cztery lata nie przewidywaliśmy, że taka dynamika sprzedaży utrzyma się dłużej. W tym momencie inwestowanie w rozwój technologii internetowych jest dla nas czymś oczywistym a współpraca z firmą Structum Sp. z o.o. okazała się z perspektywy siedmiu lat dobrym wyborem.

Tomasz Celejowski, Prezes Florexpol

Dlaczego żywe kwiaty rosną w Internecie

Naszym wieloletnim partnerem jest firma FLOREX BV z Holandii, której zawdzięczamy najlepsze na świecie doświadczenia w ogrodnictwie i kwiaciarstwie. Naszym cichym sprzymierzeńcem jest informatyka. Sprawne zarządzanie bazą Klientów, ograniczenie kosztów transakcji i szybki dostęp do informacji – to sekrety skutecznego zarządzania firmą z branży ogrodniczo kwiaciarskiej.

  Ważnym elementem strategii rozwoju Florexpol jest konsekwentnie rozwijana infrastruktura informatyczna. Naszą pierwszą ważną inwestycją w tym zakresie było profesjonalne oprogramowanie klasy CRM do zarządzania bazą Klientów. Kolejnym krokiem było uruchomienie systemu sprzedaży internetowej. Już w 1999 roku, jako jedni z pierwszych, we współpracy z firmą Structum Sp. z o.o. uruchomiliśmy system sklepu internetowego. Pierwszy jesienny sezon sprzedaży w sklepie internetowym traktowaliśmy jako eksperyment. Wydawało się, że nasi Klienci równie nieufnie potraktowali tą nową formę zamawiania materiałów roślinnych – w pierwszym sezonie otrzymaliśmy tylko nieco ponad 100 zamówień przez Internet. Oczekiwanie na nowy sezon wiosenny wykorzystaliśmy m.in. na poprawienie funkcjonalności systemu sklepu internetowego. Wysiłek zaczął przynosić rezultaty. Udział sprzedaży internetowej był dwukrotnie większy niż podczas sezonu jesiennego.

Od momentu uruchomienia pierwszego sklepu internetowego minęło już ponad 7 lat. Cały czas odnotowujemy wysoką dynamikę sprzedaży internetowej. Wzrost sprzedaży rzędu 80% rocznie już nas nie dziwi, chociaż przez pierwsze cztery lata nie przewidywaliśmy, że taka dynamika sprzedaży utrzyma się dłużej. W tym momencie inwestowanie w rozwój technologii internetowych jest dla nas czymś oczywistym a współpraca z firmą Structum Sp. z o.o. okazała się z perspektywy siedmiu lat dobrym wyborem – mówi Tomasz Celejowski, Prezes Florexpol.


Nasz system sprzedaży internetowej realizujemy aktualnie na bazie systemu InfoBiz Server, dla którego Structum Sp. z o.o. świadczy usługi wsparcia technicznego. Outsourcing marketingu i usług internetowych odciąża naszych pracowników oraz gwarantuje poziom usług na satysfakcjonującym poziomie.

Obecnie Florexpol posiada dwa oddziały: w Lublinie i w Warszawie. Posiadamy sklepy, hurtownie, szklarnie, centra ogrodnicze oraz prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin, cebul kwiatowych, nasion. Zatrudniamy najlepszych fachowców. Współpracujemy z najlepszymi.

Zapraszamy do współpracy odbiorców hurtowych. Wszystkich zapraszamy do sklepu internetowego – najpiękniejsze rośliny ogrodowe z dostawą do domu!

Centrum Ogrodnicze Florexpol
P.U.H. Florexpol
Dębówka 17a
Skr.poczt.123
20-050 Lublin 2
www.florexpol.com.pl

Potrzeby naszych Klientów pomagają nam rozwijać technolgie internetowe - 8 lat ewolucji rozwiązań internetowych

Firma Florexpol należy do grona naszych kluczowych Klientów już od 8 lat. Razem zdobywaliśmy doświadczenie w branży internetowej. Firma FLOREXPOL jest dużym użytkownikiem utrzymywanej przez nas platformy handlu elektronicznego SUPERSAM B2B (obecnie włączonej technologicznie do InfoBiz Server).

Rozwój technologii internetowej wymaga wyzwań. Współpraca z najbardziej wymagającymi klientami stymuluje rozwój i podnosi jakość naszych usług. Możliwość naszej współpracy z firmą Florexpol przyczynił się do rozwoju technologii internetowych, które obecnie dostępne są klientów realizujących różne modele biznesowe jako sprawdzone i dojrzałe rozwiązania - profesjonalne narzędzia sprzedaży.

Dziękujemy Zarządowi i Pracownikom firmy P.U.H. Florexpol za 8 lat współpracy, które zaowocowały rozwojem technologii i stałym wzrostem sprzedaży internetowej.

STRUCTUM - TECHNOLOGIE JUTRA DZISIAJ Marek Szczepaniak
Wiceprezes Zarządu
Structum Sp. z o.o.
www.structum.pl

do góry