Produkty finansowe w internecie - wdrożenie systemu InfoBiz dla SKOK Chmielewskiego

Wersja do druku Poleć znajomemu
11.04.2013, 17:42

Skok Chmielewskiego zdecydował się na wykorzystanie systemu InfoBiz Server do udostępnienia oferty produktów finansowych w Internecie. Pełna oferta produktów finansowych SKOK jest tworzona bezpośrednio w systemie InfoBiz. Nowe oferty kredytów, pożyczek, lokat i ubezpieczeń udostępniane są bezpośrednio przez witrynę internetową bez konieczności dodatkowej pracy. Chcąc uzyskać przewagę konkurencyjną, SKOK przesunął środek ciężkości swojej działalności marketingowej w stronę Internetu.

Wdrożenie systemu InfoBiz Server dla SKOK Chmielewskiego

www.skok-chmiel.pl

SKOK Chmielewskiego podjął decyzję o wdrożeniu systemu InfoBiz Server kierując się potrzebą szerszego wykorzystania potencjału sieci internetowej w zakresie prowadzenia własnej działalności. Przed wdrożeniem systemu InfoBiz Server, witryna internetowa SKOK prezentowała podstawowe informacje o instytucji finansowej. Największym problem był brak możliwości szybkiego aktualizowania treści witryny. Witryna nie dysponowała żadnymi mechanizmami marketingu internetowego.

Wdrożenie InfoBiz w SKOK Chmielewskiego miało na celu osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku finansowym poprzez umożliwienie prowadzenia aktywnej działalności marketingowej z wykorzystaniem internetu.

Rezultaty wdrożenia systemu InfoBiz dla instytucji finansowej

Pracownicy SKOK mają możliwość tworzenia nowych produktów finansowych bezpośrednio w systemie InfoBiz Server. Wbudowany kreator produktów finansowych pozwala na definiowanie nowych ofert produktówych bezpośrednio w systemie InfoBiz Server. Klienci SKOK mogą korzystać z kalkulatorów kosztów pożyczek i kredytów natychmiast po wprowadzeniu nowych produktów przez pracowników SKOK. Czas wprowadzenia nowych produktów finansowych został skrócony do jednego kroku - do umieszczenia go w ramach zintegrowanego systemu InfoBiz Server.

Kalkulatory pożyczek udostępnione są poprzez witrynę internetową. Całość witryny internetowej zarządzana jest poprzez system CMS InfoBiz Server. SKOK Chmielewskiego udostępnił użytkownikom witryny także możliwość zapisywania się do newslettera.

Cała działalność internetowa SKOK Chmielewskiego została oparta o InfoBiz Server, który pozwala na szybkie wprowadzanie zmian w zakresie oferty finansowej udostępnionej przez witrynę internetową. Wprowadzenie innowacyjnych zmian wymagało od pracowników SKOK Chmielewskiego zmiany sposobu organizacji pracy, przyczyniło się jednak do wzrostu wydajności pracy i umożliwiło aktywne korzystanie z witryny internetowej jako kanału kontaktu z klientami.

Przeczytaj opis przypadku: Innowacyjne zmiany organizacyjne w Wydawnictwie Czelej

do góry